ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាពិគ្រោះយោបល់ IPA ជំរុញឱ្យអ្នកសារព័ត៌មាន ដៃគូចូលរួមផ្សព្វផ្សាយ អំពីសមិទ្ធិផល របស់រាជរដ្ឋាភិបាល
(ភ្នំពេណញ)៖ លោក ឡុង ឆ័យណាវ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សា ពិគ្រោះយោបល់ នៃសមាគមសម្ព័ន្ធ សារព័ត៌មានឯករាជ្យ បានជំរុញឱ្យអ្នកសារព័ត៌ និងសមាជិករបស់ សមាគមសម្ព័ន្ធសារព័ត៌មាន ឯករាជ្យហៅកាត់ IPA ចូលរួមផ្សព្វផ្សាយសមិទ្ធផល នានារបស់រាជរដ្ឋាភិបាល ក្រសួង ស្ថាប័នថ្នាក់ជាតិ និងរដ្ឋបាលថ្នាក់ក្រោមជាតិ (រាជធានី ខេត្ត ក្រុង ស្រុក ខណ្ឌ ឃុំ សង្កាត់) ឱ្យបានទូលំទូលាយ។
ថ្លែងនៅក្នុងពិធីបើក សន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផលឆ្នាំ ២០២៤ និងកំណត់ទិសដៅឆ្នាំ ២០២៥ កាលពីព្រឹកមិញនេះ លោក ឡុង ឆ័យណាវ បានលើកឡើងថាការចូល រួមរបស់អ្នកសារព័ត៌មាន គឺជាផ្នែកមួយនៃការដើរតួនាទី សំខាន់នៅក្នុងការផ្សព្វផ្សាយ អំពីកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែង របស់រាជរដ្ឋាភិបាល និងស្ថាប័នរដ្ឋគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ ចំពោះប្រជាពលរដ្ឋ និងសង្គមជាតិទាំងមូល។
នៅឯពិធីបើកសន្និបាត សមាគមសារព័ត៌មានឯករាជ្យ ដែលមានអ្នកចូលរួម សរុបជាង៥០០ អង្គ/នាក់ ដែលរួមមានចាងហ្វាង និពន្ធនាយក អ្នកសារព័ត៌មានរួមទាំងសមាជិក IPA និងក្រុមហ៊ុនបណ្ដាជា ដៃគូរបស់សារព័ត៌មានIPA សរុបជាង៥០០អង្គ/នាក់ នៅភោជនីយដ្ឋាន ទន្លេបាសាក់ ២ នៅថ្ងៃទី ៣០ ខែមីនា ២០២៥ លោក ឡុង ឆ័យណាវ បានបន្ថែមទៀតថា គោលបំណងសំខាន់របស់អង្គសន្និបាតរយៈពេល១ថ្ងៃនេះ គឺដើម្បីត្រួតពិនិត្យ និងវាយតម្លៃលទ្ធផលការងារសម្រេចបាន, កំណត់ចំណុចខ្លាំង ចំណុចខ្សោយ បញ្ហាប្រឈម និងដំណោះស្រាយនិងការ ដាក់ចេញទិសដៅការងារសម្រាប់ឆ្នាំ ២០២៥។
លោក ឡុង ឆ័យណាវ បានលើកឡើងបន្ថែមទៀតថា សន្និបាតនេះក៏បានផ្តោត លើការលើកកម្ពស់វិជ្ជាជីវៈ សមត្ថភាព និងសាមគ្គីភាពក្នុងសមាគម ដើម្បីអភិវឌ្ឍវិស័យព័ត៌មាន ឱ្យមានប្រសិទ្ធភាព និងទទួលបានការ គាំទ្រពីសង្គម។