សមាគមសារព័ត៌មានឯករាជ្យ IPA រៀបចំសន្និបាតបូក សរុបការងារ២០២៤ និងលើកទិសដៅ២០៥ មានអ្នកចូលរួម ជាង៥០០អង្គ/នាក់
(ភ្នំពេញ)៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី ៣០ខែមិនាឆ្នាំ២០២៥នេះ សមាគមសម្ព័ន្ធសារព័ត៌មានឯករាជ្យបានរៀបចំ សន្និបាតបូកសរុបលទ្ធផលឆ្នាំ ២០២៤ និងកំណត់ទិសដៅឆ្នាំ ២០២៥ ស្ថិតនៅភោជនីយដ្ឋាន ទន្លេបាសាក់ រាជធានីភ្នំពេញ។ កម្មវិធីនេះមានអ្នកចូលរួមយ៉ាងហោច ៥០០ អង្គ/នាក់ ដែលរួមមាន ចាងហ្វាង និពន្ធនាយក អ្នកសារព័ត៌មានរួមទាំងសមាជិក IPA និងក្រុមហ៊ុនបណ្ដាជាដៃគូរបស់សារព័ត៌មានIPA ផងដែរ។
ក្នុងពិធីបើកអង្គសន្និបាត នឹងប្រារព្វឡើងក្រោម អធិបតីភាព លោក ឡុង ឆ័យណាវ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាពិគ្រោះយោបល់ នៃសមាគមសម្ព័ន្ធសារព័ត៌មានឯករាជ្យ និងលោកបណ្ឌិត ទូច វណ្ណៈ ប្រធានសមាគមសារព័ត៌មានឯករាជ្យ។
លោក ឡុង ឆ័យណាវ ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាពិគ្រោះយោបល់ IPA បានថ្លែងនៅក្នុងពិធីបើកថា គោលបំណងសំខាន់របស់អង្គសន្និបាតរយៈពេល១ថ្ងៃនេះ គឺដើម្បីត្រួតពិនិត្យ និងវាយតម្លៃលទ្ធផល ការងារសម្រេចបាន,  កំណត់ចំណុចខ្លាំង ចំណុចខ្សោយ បញ្ហាប្រឈម និងដំណោះស្រាយនិងការ ដាក់ចេញទិសដៅការងារសម្រាប់ឆ្នាំ ២០២៥។
លោក ឡុង ឆ័យណាវ បានលើកឡើងបន្ថែមទៀតថា សន្និបាតនេះក៏បានផ្តោត លើការលើកកម្ពស់ វិជ្ជាជីវៈ សមត្ថភាព និងសាមគ្គីភាពក្នុងសមាគម ដើម្បីអភិវឌ្ឍវិស័យព័ត៌មាន ឱ្យមានប្រសិទ្ធភាព និងទទួលបានការ គាំទ្រពីសង្គម។
លោកបណ្ឌិត ទូច វណ្ណ: ប្រធានសមាគមសម្ព័ន្ធ សារព័ត៌មានឯករាជ្យ មានប្រសាសន៍ថា របៀបវារៈនៃអង្គសន្និបាតបានផ្ដោតលើ
១. ពិនិត្យ និងអនុម័តរបាយការណ៍លទ្ធផលការងារឆ្នាំ ២០២៤.